Мої розробки


КОНСПЕКТ
открытого урока
по математике

ТЕМА: Таблицы умножения числа 7 и деления на 7.

ЦЕЛЬ:- формировать умения применять таблицу умножения
              деления на 7;
            - закреплять умение составлять и решать простые и       
              составные задачи разных видов;
            - расширять кругозор, воспитывать культуру общения,
              умение работать коллективно и самостоятельно.

Оборудование: М.В.Богданович «Математика, 3 класс»,
                           Таблица умножения, компьютер, экран.

ХОД УРОКА

  1. Мотивация учебной деятельности.
- Ребята, прозвенел звонок, начинается урок. Прочитайте пожелание на сегодняшний урок («С хорошим настроением принимайся за работу»)
- Почему работу надо начинать с хорошим настроением?
- А что делать, если у человека плохое настроение, а надо работать?
-Давайте мы тоже настроимся на работу. Прочитайте загадку. О чём идёт речь?
Нас 7 братьев:
Годами все равны,
А именами разные.
Кто мы? (Дни недели)

- Вот они, 7 братьев ( 7 смайликов на разной цветной бумаге: красной, оранжевой, жёлтой, зелёной, голубой, синей, фиолетовой). Вспомните, где ещё встречается число 7? (цвета радуги, 7 нот, и т.д.)
- Вы догадались, почему смайлики разных цветов?
-Что интересного в их внешности? (Носик – номер дня).
- Какие знаки препинания вы увидели в тексте загадки? (Двоеточие, точка, запятая, вопросительный знак)
- Какие из них похожи на математические знаки?
- Чему будет посвящён сегодняшний урок? (Умножению и делению, связанными с числом 7)

2. Актуализация опорных знаний.
- Каждый смайлик пришёл к нам не с пустыми руками, а с интересным заданием. Первый, Понедельник, предлагает справиться с его математическим диктантом, показать, как вы хорошо запомнили таблицы умножения и деления до числа 6. Покажем?
2 ученика работают с обратной стороны доски.
   Математический диктант:
- Запишите произведение чисел 3 и 4 (12), уменьшите его в 6 раз (2); записанное число – первый множитель, второй множитель 5, запишите произведение (10); перед вами – разность, вычитаемое 32, чему равно уменьшаемое? (42); уменьшите это число в 6 раз (7); увеличьте записанное на 21 (28); дополните до 60 (32); перед вами – делимое, делитель 4, чему равно частное? (8); увеличьте на 92 (100); на сколько надо уменьшить записанное число, чтобы получить 93? (7).
 
Проверка математического диктанта по конечному результату.
Итог: справились с заданием первого смайлика.

Второй смайлик, Вторник, просит разобраться с числами:
14   28   35   7   63   70   56   21   49  
-Что это за числа? (Результаты умножения числа 7)
- Какого числа не хватает? (42)
- Запишите эти числа в порядке возрастания. Попробуйте продолжить ряд чисел. Как получить каждое следующее число? (Увеличить предыдущее на 7).
Итог: с заданием справились.

3. Новый материал. Работа с таблицей умножения числа 7.
- Какие случаи умножения нами уже выучены? (До 7 * 6 мы знаем. Пользуемся переместительным законом умножения.)
- Прочитайте новые случаи умножения. Запомним результаты умножения числа 7 на 7, 8 и 9.
- А как же запомнить таблицу деления на 7? В этом нам поможет третий смайлик, Среда. Он просит составить все возможные выражения, используя числа 7, 2 и 14.
2 * 7 = 14                14 : 2 = 7                  14 : 7 = 2
- Как связаны между собой умножение и деление? (Из одного примера на умножение можно составить 2 примера на деление).
Вывод: зная таблицу умножения на 7 и пользуясь связью между умножением и делением, легко запомнить таблицу деления на 7.
- Попробуем проверить, получится ли у вас ответить без ошибок на вопросы смайлика Среды? (Работа с таблицами умножения числа 7 и деления на 7).

4. Закрепление таблиц умножения и деления.
- Четвёртый смайлик Четверг просит вас решить выражения из №210 на странице 31 учебника. Выполним это задание устно цепочкой. (Устная работа, дети называют только ответы, применяют знания таблиц и правил о порядке выполнения действий в выражениях со скобками).
Итог: смайлик Четверг доволен вашей активной работой.
5. Физминутка.
-Все смайлики очень весёлые. Но что-то они засиделись без движения. Они предлагают вам немного отдохнуть: потанцевать и спеть весёлую песенку (видеофизминутка «Радуга»)

6. Работа над задачами.
- Смайлик Пятница просит вас составить задачи разных видов по составленным ранее выражениям:
2 * 7 = 14  -  на увеличение числа в 7 раз;
                  - на нахождение произведения;
14 : 7 = 2  - на уменьшение числа в 7 раз;
                 - на приведение к единице.

- Какие это задачи? (Простые)
- Но смайлику Пятнице этого мало. Он очень хочет посмотреть, как вы умеете анализировать и решать составные задачи. (Работа на задачей №211 на стр.32. Решение задачи с анализом.)

- Устно составьте задачу, в которой надо найти число 56.

7. Итог и домашнее задание.
- Давайте подведём итоги. Что мы повторили на уроке? Чему научились? Что было легко и что вызвало затруднения?
-Прочитайте условие задачи №215. На какую задачу она похожа?
- В каких выражениях из №214 необходимы скобки?
Запись в дневник домашнего задания: с.32 № 214, 215, таблицы 2-7.

8. Самостоятельная работа.
- Ребята, а кто из вас любит субботу? Смайлик Суббота приготовил для вас задание, с которым вам предстоит справиться самостоятельно.
Прочитайте задачу на карточке. Задайте вопросы, если они у вас есть.

Самостоятельная работа учащихся.

Карточки.
                                                         1 вариант
     На пошив 7 юбок израсходовали 21 м ткани. Сколько таких юбок можно сшить из 27 м ткани?

35 : Х = 7                    Х : 7 = 7

ДОПОЛНИТЕЛЬНО:
Расставь знаки действий и скобки так, чтобы получить нужный результат:
7   7   7   7 = 0                       7   7   7   7  = 63


                                                      
                                                   2 вариант
     За 7 кг яблок заплатили 56 грн. Сколько стоят 5 кг таких яблок?

42 : Х = 7                           Х : 7 = 4

ДОПОЛНИТЕЛЬНО:
Расставь знаки действий и скобки так, чтобы получить нужный результат:
7   7   7   7 = 0                       7   7   7   7  = 63


9. Занимательный материал.
- У нас остался последний седьмой смайлик Воскресенье. В воскресенье мы с вами отдыхаем, вот и этот смайлик предлагает нам интересные «отдыхающие» задания:
1) В месяце всего 4 полных недели. Сколько дней в этом месяце? Что это за месяц?
2) Из каких сказок эти слова:
    - Девушка оставалась дома на хозяйстве, а труженики-гномы уходили на работу. (Белоснежка и 7 гномов)
    - Ох, козлятушки, ох, ребятушки, отворитеся, отопритеся, ваша мама пришла , молочка принесла…(«Волк и семеро козлят»).
    - День и ночь царевич скачет.
      Нет как нет, он горько плачет.
      К красну солнцу наконец
      Обратился молодец…(«Сказка о мёртвой царевне и о семи богатырях»).
- Обратите внимание, в названиях всех сказок есть число 7.
- Кто из вас может вспомнить пословицы и поговорки, в которых тоже встречается число 7?
(У 7ми нянек дитя без глазу. 7 раз отмерь, 1 раз отрежь. 7меро одного не ждут…)




            
           УКРАЇНСЬКІ ВЕЧОРНИЦІ


сценарій виховного заходу,
проведеного 24.12.2015 р. у 3 - Б класі
Запорізької гімназії № 50

вчителем початкових класів Ісаченко О.О.
 
     Мета. Залучити дітей до джерел і витоків народної мудрості; збагатити та доповнити наявні знання; розвивати пізнавальні та пошукові інтереси школярів; сприяти формуванню духовно багатої особистості; виховувати любов до рідного слова та почуття гордості за свій народ.
     Клас святково прибраний рушниками, на передньому плані виставка робіт «Із бабусиної скриньки», тини, прядка, імпровізована хата. Всі діти одягнуті в національні костюми.

Ведуча: Розвивайся, звеселяйся, моя рідна мово,
У барвінки зодягайся, моє щире слово!
Колосися житом в полі, піснею в оселі,
Щоб зростали наші діти мудрі та веселі.
Щоб на все життя з тобою ми запам’ятали,
Як з колиски дорогої мовоньку кохали.
Дитина 1 У всьому світі – кожен зна –
Є Батьківщина лиш одна.
І в нас вона одна єдина-
Це наша славна Україна.

Дитина 2: Не забувай Шевченків спів
Про горду славу козаків,
Не забувай, що ти дитина
Землі, що зветься Україна.

Дитина 3: Дітвора ми українська,
Хлопці та дівчата
Хоч слабі у нас ще руки,
та душа завзята.
Дитина 4: Бо козацького ми роду,
Славних предків діти.
В нашій школі всі вчимося
Рідний край любити.

Ведуча: В житті, для того, щоб сміливо рухатись вперед, неодмінно
треба повертатись до минулого, бо без нього немає майбутнього.
Ми вчимося на досвіді наших предків доброзичливості, вмінню
спілкуватись, дбати один про одного, поважати ближнього. І
сьогоднішня наша зустріч в цій світлиці - не випадковість. Разом
з вами, мої любі і дорогі гості ми побуваємо на українських
вечорницях. З давніх-давен славилася наша Україна звичаєм,
коли хлопці та дівчата збиралися в одній із хат на селі, співали,
танцювали, жартували, варили вареники. Ця давня традиція
позабута сьогодні. Ми хочемо повернути їй життя. Нехай оживе
одна із сторінок молодості наших прабабусь.

(Виходять хлопчик і дівчинка з хлібом та сіллю на вишитому рушнику)
Лунає пісня «Зеленеє жито…» у їхньому виконанні.

Дівчинка: Гостей дорогих ми вітаємо щиро,
 
Хлопчик: Стрічаємо з хлібом, любов’ю і миром.

Дівчинка:  Українські вечорниці  
починаєм перший раз.

Хлопчик  Хай веселий сміх іскриться
в серці кожного із нас!
Ви заходьте в нашу хату,
Превелику, пребагату.
Від зірниці до зірниці
Хай лунають вечорниці!
 
Дівчинка:  Гей на наших вечорницях
Хто сумний – розвеселиться.
Співи, танці, небилиці,-
Гарні будуть вечорниці!
Стрічайте пирогами,
Смачними, масними.
Бо ми прийшли з піснями,
Піснями голосними!

(Звучить пісня К. Бужинської «А у нас на Україні»)
Хлопець:  В кожній хаті в Україні
Вареники варять нині.
Це вареники знаменні,
Як їх родичі – пельмені.
І великі, непогані,
Вареники у сметані!

(Гра – змагання «Ліпимо варенички»,)

Дівчинка:  А заграйте-но, музики,
В мене гарні черевики.
Починайте скоріш грати,
Бо хочеться танцювати!

(Діти співають і інсценізують пісню «Із сиром пироги», дівчинка
пригощає всіх присутніх пиріжками)

1.Служив козак у війську
Мав років 23,
Любив одну дівчину
І з сиром пироги.
П-в: Ой чули, чули, люди
Ой чули,чули,ви
Любив одну дівчину
І з сиром пироги.

2.Чи з сиром чи без сиру
Чи з житньої муки,
Чи теплі чи холодні,
Аби лиш пироги.

3.Ішов він раз по стежі
Ранкової пори
І стрінув дівчиноньку,
Що несла пироги.

4.Дівча моє хороше
Чи знаєш мої сни,
Що я тебе кохаю
І з сиром пироги.

5.Дівчина як почула
Козацькі мрії-сни
Відразу запросила
На свіжі пироги.

6.І як вони діждались
щасливої пори
-Я, бач, його цілую,
А він їсть пироги.
 
7.Та раптом із-за лісу
Козак із переляку
Сховався в бур’яни.
8.А то були мисливці
Взяли собі дівчину,
Козак гірко заплакав
Візьміть собі дівчину,

П-в Ой чули, чули, люди,
Ой чули, чули ви,
Ніколи не міняйте
Любов на пироги.

Ведуча:- На вечорницях ніяк не можна було обійтися без пустощів і
жартів. Зустрічаємо наших жартівників!

(діти виходять, розказують і показують свої сценки)

1. - Чому це ти подряпаний? –
Ілля Сашка пита.
-Бо я учора ввечері
Купав свого кота.
А я от не подряпаний,
Хоч теж купав свого.
Еге, ти ж не викручував
І не сушив його

2. Ох і хитрий в мене зуб,
Бо не хоче їсти суп.
Хоче меду, хоче грушку,
Та ще з часничком пампушку.
А як ще дасте сметану-
Враз боліти перестане.

3.– Матусю, знаєте яка у нас оказія сталась?
-Яка ж, синку?
-Та у горщик з молоком миша впала!
-Ну а ти? Витяг мишу?
-Ні, я туди ще й кота кинув. Хай ту кляту мишу з’їсть!

4. – У вас зуби є, дідусю?-
Внук малий питає.
Дід журливо посміхнувся:
Вже давно немає.
З тої миті хлопченя
Зраділо без краю,-
- Тоді пряник потримайте,
А я пострибаю!

5. – Татусю, подаруй мені на День народження барабан.
- Е,ні ! Боюся ти будеш мені заважати!
- Та не бійся! Я буду грати тільки тоді, коли ти спатимеш!
 
6. – Як у тебе лоб розпух,-
каже Гнат Федоту.
-Єрунда. Це в мене, брат,
гуля від компоту.
–Вперше чую, щоб були
від компоту гулі.
-Та на мене він летів,
будучи в каструлі!
 
7. Кажуть люди, що у жаби
хитрість є така:
заховається в травиці,
випхне язика.
А метелик тільки
сяде на її язик,
хитра жаба цап зубами,
і метелик зник.
Байка вся, але до цього
думка в мене є:
хто язик великий має,
той не пропаде!

Загадки
Біля нашої бабусі
сидить дід у кожусі,
проти печі гріється,
без водиці миється.(кіт)

Всі його люблять,
всі його чекають –
а хто на нього гляне,-
кожен скривиться. (сонце)

Ніг немає, а ходжу,
рота немає, а скажу,
коли лягати спати,
коли треба вставати. (годинник)

Є у мене помічник
справжнє диво, чарівник.
Тільки кнопку натискаю,
і говорить він , і грає.
Де що робиться, все знає,
і мені розповідає.
І розкаже, і покаже.
Як він зветься, хто нам скаже?(телевізор)

Сильніша сонця
Слабша вітру,
ніг немає, а іде,
очей немає, а плаче. (хмара)

(Гра «Ти біжи, веселий бубон, швидко-швидко по руках,
той, кому дістався бубон затанцює зараз нам.»)

Ведуча - Так непомітно й ніч підкралася до нашого віконечка, до нашої
світлиці. Повеселилися на славу. Довго ще будемо згадувати
добрим словом наші вечорниці.

Діти Хай повниться щастям, добром ваша хата,
Щоб були здорові,
Щоб були багаті.
(вклоняються)

(Лунає пісня «І в вас, і в нас хай буде гаразд…»)

Комментариев нет:

Отправить комментарий